ورزش باستانی ویژه معلولین در عرصه های بین المللی مطرح می شود

آقای امامی مسؤل ورزش باستانی جانبازان و معلولین طی جلسه ای با آقای سید امیر حسینی دبیر کل فدراسیون بین المللی ورزش باستانی و رئیس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در تاریخ 1 آذرماه در محل این آکادمی ضمن در خواست حمایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک از ورزش باستانی ویژه معلولین گفت: در نظر است به منظور توسعه ورزش باستانی در میان معلولین مسابقات باستانی ویژه معلولین در آذرماه برگزار شود.

وی اشاره کرد در بازدید آقای فیلیپ کریون رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک از ایران ایشان با مشاهده ورزش باستانی معلولین خواستار توسعه این ورزش شد و گفت: اینکه شما ورزش معلولین را با ورزشهای سنتی خود آمیخته اید کار بزرگ و جذابی است. امامی ازدبیر کل فدراسیون بین المللی ورزش باستانی و رئیس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک خواست این ورزش را در عرصه های بین المللی مطرح کند.
مسئول انجمن ورزش باستانی جانبازان و معلولین نیز در ادامه این دیدار در خصوص تاریخچه تاسیس انجمن ورزش باستانی معلولین گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با گسترش فعالیتهای ورزشی معلولین، ورزش باستانی به عنوان یکی از ورزشهای ویژه مورد توجه قرار گرفت و در پی آن انجمن ورزش باستانی معلولین در دهه 60 به رسمیت شناخته شد و آغاز به کار نمود.

امامی در ادامه اظهار داشت: مقرراست مسابقات قهرمانی کشور در آذرماه برگزار شود و فرصت مناسبی جهت ارزیابی فدراسیون بین المللی می تواند باشد.

دبیر کل فدراسیون بین الملی ورزشهای زورخانه ای ضمن تشکر از مساعی ارزنده آقای امامی اظهار امیدواری کرد با ارزیابی مسابقات در خصوص معرفی ورزش باستانی ویژه معلولین در عرصه های بین المللی اقدام شود وی همچنین خواستار برگزاری یک رویداد بین المللی چند جانبه ورزش باستانی ویژه معلولین شد.

شایان ذکر است این دوره ازمسابقات ورزش باستانی ویژه معلولین درتاریخ 15 لغایت 19 آذرماه 1383 در رشته های میل بازی، میل گیری ، کباده، سنگ و چرخ در تهران برگزار میگردد.

ارسال کننده مقاله آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

/ 2 نظر / 20 بازدید
احمد

با سلام اينطور که پيداست شما به فرهنگ ايرانی علاقه زيادی داريد و اين موضوع باعث خوشحالی است. در هر صورت می خواستم از شما اجازه بگيرم تا وبلاگ شما را به عنوان يکی از ژيوندهای وبلاگم اضافه کنم. منتظر پاسخ شما هستم. با تشکر

ایرج مختارپور

با سلام برای ثبت نام و شرکت در ورزش باستانی معلولین ذهنی به کجا مراجعه کنیم. با تشکر