ورزش در هواي سرد سبب افت ضربان قلب مي‌شود يك متخصص پزشكي ورزشي، ورزش كردن در هواي سرد را مسبب افت ضربان قلب و كاهش فشارخون (به صورت قابل برگشت) دانست.

دكتر علي عبادي متخصص طب ورزشي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشكي ايران، با اعلام اين مطلب گفت: ضمن كاهش حرارت محيط و افزايش فعاليت، ضربان قلب ورزشكار و درصد جذب اكسيژن به بافت‌ها تا حدي كاهش يافته و همين امر سبب پايين رفتن دماي عضلات وي مي‌شود.

وي كاهش دماي عضلات را سبب افت توانايي فرد در انجام ورزش‌هاي استقامتي و قدرتي دانست و

اظهار كرد: لازم است ورزشكاران از تغييراتي كه حين فعاليت در دماي پايين در بدن آنها رخ مي‌دهد كاملا آگاه باشند تا بتوانند از انرژي خود به نحو مطلوب استفاده كنند.

دكتر عبادي افزود: در سرماي كم به دليل حركت خون از بافت‌هاي سطحي به عضلات، استقامت فرد تاحدي افزايش مي‌يابد اما در سرماي شديد به دليل كاسته شدن از هدايت عصبي - عضلاني، توانايي فرد كاملا افت مي‌كند كه البته اين مورد با قرار گرفتن مجدد در درجه حرارت متعادل به حالت طبيعي باز مي‌گردد.

يادآوري مي‌شود تكرار فعاليت ورزشي با رعايت شرايط ايمني در هواي سرد، به طور قابل توجهي استقامت و قدرت بدني ورزشكار را بالا مي‌برد واندام‌هاي دروني وي را نسبت به تاثيرات سوء سرما حفظ مي‌كند.
منبع:ایسنا

/ 0 نظر / 17 بازدید