Teddy Bear

ورزش معلولين


 

شنا در رقابتهای المپیک
 
کرال سینه
انگلیسی ها اولین مردمانی بودند که در جامعه مدرنیته علاقه زیادی به ورزش داشتند و در تلاش بودند تا مهارتها و ورزشهای مختلف را به خوبی فرا گیرند.

ورزش مفرح شنا نیز جزو همین مهارتهایی است که بریتانیا ییها علاقه زیادی به آن نشان میدادند که این علاقه تا امروز هم ادامه داشته. از سال 1837 رقابتهای قهرمانی شنا در شهر لندن به طور منظم در شش استخر مجهز برای مسابقات و زیر نظر فدراسیون ملی شنا انگلستان انجام می شده .

به مرور زمان پس از آنکه این ورزش در میان مردم عادی جا افتاد، ورزشگاهها و استخرهای حرفه ای زیادی برای این ورزش ساخته شد. در سال 1880 در آغاز کار حرفه ای انجمن شنا نام "آکادمی آماتور های شنای بریتانیا" را روی آن گذاشتند که حدود 300 نفر عضو داشت.

در سال 1896 شنای مردان به طور رسمی به لیست رقابتهای المپیک ملحق شد که نخستین بار در دو قالب 100 متر و 1500 متر شنای آزاد برگزار شد. خیلی زود پس از این ماجرا و محبوبیت سر سام آور و وحشتناک شنا، قالبهای مختلفی از شنای آزاد به رشته های این ورزش اضافه شد مثل: شنای پروانه، شنای کرال سینه و کرال پشت و در نهایت شنای مختلط.

اولین مسابقات پیشرفته شنا ی المپیک در سال 1900 در پاریس برگزار شد که شامل سه نوع متفاوت شنا میشد:

 • شنای با مانع
 • شنای استقامت
 • شنای 4000 متر

  این مورد آخری طولانی ترین مسابقات شنا را شامل میشود، البته این سه رشته شنا پس از آن هرگز در رقابتهای المپیک مورد استفاده قرار نگرفت.

  به دلایل مختلفی در دوره های ابتدایی برگزاری مسابقات شنای المپیک زنان حضور نداشتند. در سالهای 1896 و 1906 زنان حق حضور در این بازیها را نداشتند و اولین بار بارون دو کابرتینBaron de Cabortin) ) پایه گذار حضور زنان در بازیهای شنا بود و در سال 1912 اولین گروه شناگران زن در المپیک حاضر شدند که البته هنرنمایی درخور توجه و قابل اعتنایی داشتند.

  در سالهای بعد رقابتهای شنا به 32 دور (16 دور برای مردان و 16 دور برای زنان) تقسیم شد. در رده بندی شنای معلولین این شرایط فرق داشت، به شکلی که ادوار مسابقات به دسته های 22 تایی برای مردان و زنان تقسیم شد.

  در بخش بعدی این مقاله در خصوص شنای کهن و باستانی و خاستگاه اصلی این ورزش مفرح بیشتر خواهیم گفت.
  مجله اينترنتی ورزش                                       www.netsport-magazine.com
 • پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٠ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

  آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار می کند :

  نخستین سمپوزیوم تخصصی کفشهای ورزشی

   

  اولین سمپوزیوم تخصصی کفشهای ورزشی روز چهارشنبه 10 اسفندماه در محل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار می شود.
  در این سمپوزیوم یک روزه که از سوی مرکز پزشکی ورزشی آکادمی و با همکاری کمیته ملی المپیک و کمیته های پزشکی فدراسیونهای ورزشی برگزار می شود متخصصین، ورزشکاران، مربیان و جامعه پزشکی ورزشی کشور شرکت کننده در این سمپوزیوم با مباحث عمومی و تخصصی مطرح شده در خصوص کفشهای ورزشی آشنا می شوند.


  سايت کميته ملی المپيک  www.Olympicacademy.ir

  پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٠ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

   ورزش باستانی ویژه معلولین در عرصه های بین المللی مطرح می شود

  آقای امامی مسؤل ورزش باستانی جانبازان و معلولین طی جلسه ای با آقای سید امیر حسینی دبیر کل فدراسیون بین المللی ورزش باستانی و رئیس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در تاریخ 1 آذرماه در محل این آکادمی ضمن در خواست حمایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک از ورزش باستانی ویژه معلولین گفت: در نظر است به منظور توسعه ورزش باستانی در میان معلولین مسابقات باستانی ویژه معلولین در آذرماه برگزار شود.

  وی اشاره کرد در بازدید آقای فیلیپ کریون رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک از ایران ایشان با مشاهده ورزش باستانی معلولین خواستار توسعه این ورزش شد و گفت: اینکه شما ورزش معلولین را با ورزشهای سنتی خود آمیخته اید کار بزرگ و جذابی است. امامی ازدبیر کل فدراسیون بین المللی ورزش باستانی و رئیس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک خواست این ورزش را در عرصه های بین المللی مطرح کند.
  مسئول انجمن ورزش باستانی جانبازان و معلولین نیز در ادامه این دیدار در خصوص تاریخچه تاسیس انجمن ورزش باستانی معلولین گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با گسترش فعالیتهای ورزشی معلولین، ورزش باستانی به عنوان یکی از ورزشهای ویژه مورد توجه قرار گرفت و در پی آن انجمن ورزش باستانی معلولین در دهه 60 به رسمیت شناخته شد و آغاز به کار نمود.

  امامی در ادامه اظهار داشت: مقرراست مسابقات قهرمانی کشور در آذرماه برگزار شود و فرصت مناسبی جهت ارزیابی فدراسیون بین المللی می تواند باشد.

  دبیر کل فدراسیون بین الملی ورزشهای زورخانه ای ضمن تشکر از مساعی ارزنده آقای امامی اظهار امیدواری کرد با ارزیابی مسابقات در خصوص معرفی ورزش باستانی ویژه معلولین در عرصه های بین المللی اقدام شود وی همچنین خواستار برگزاری یک رویداد بین المللی چند جانبه ورزش باستانی ویژه معلولین شد.

  شایان ذکر است این دوره ازمسابقات ورزش باستانی ویژه معلولین درتاریخ 15 لغایت 19 آذرماه 1383 در رشته های میل بازی، میل گیری ، کباده، سنگ و چرخ در تهران برگزار میگردد.

  ارسال کننده مقاله آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

  پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٠ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

  آب بنوشيد تا آنفلوآنزا نگيريد
  پژوهشگران مي‌گويند كه نوشيدن 8 ليوان آب در روز سبب مي‌شود كه به زكام و آنفلوآنزا مبتلا نشويد.

  به گزارش ايسنا واحد علوم پزشكي تهران، نوشيدن 8 ليوان آب از التهاب و آب‌ريزش بيني نيز جلوگيري مي‌كند.

  كساني كه در روز 3 ليوان يا كمتر آب مي‌نوشند 5 برابر بيشتر از كساني كه 8 ليوان آب مي‌نوشند به زكام و آنفلوآنزا مبتلا مي‌شوند.

  وقتي كه آب مي‌نوشيد، گرد و غبار و خاك و باكتري‌ها كمتر وارد ريه مي‌شوند.
  منبع:ایسنا

  پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٠ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

  ورزش در هواي سرد سبب افت ضربان قلب مي‌شود
  يك متخصص پزشكي ورزشي، ورزش كردن در هواي سرد را مسبب افت ضربان قلب و كاهش فشارخون (به صورت قابل برگشت) دانست.

  دكتر علي عبادي متخصص طب ورزشي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشكي ايران، با اعلام اين مطلب گفت: ضمن كاهش حرارت محيط و افزايش فعاليت، ضربان قلب ورزشكار و درصد جذب اكسيژن به بافت‌ها تا حدي كاهش يافته و همين امر سبب پايين رفتن دماي عضلات وي مي‌شود.

  وي كاهش دماي عضلات را سبب افت توانايي فرد در انجام ورزش‌هاي استقامتي و قدرتي دانست و

  اظهار كرد: لازم است ورزشكاران از تغييراتي كه حين فعاليت در دماي پايين در بدن آنها رخ مي‌دهد كاملا آگاه باشند تا بتوانند از انرژي خود به نحو مطلوب استفاده كنند.

  دكتر عبادي افزود: در سرماي كم به دليل حركت خون از بافت‌هاي سطحي به عضلات، استقامت فرد تاحدي افزايش مي‌يابد اما در سرماي شديد به دليل كاسته شدن از هدايت عصبي - عضلاني، توانايي فرد كاملا افت مي‌كند كه البته اين مورد با قرار گرفتن مجدد در درجه حرارت متعادل به حالت طبيعي باز مي‌گردد.

  يادآوري مي‌شود تكرار فعاليت ورزشي با رعايت شرايط ايمني در هواي سرد، به طور قابل توجهي استقامت و قدرت بدني ورزشكار را بالا مي‌برد واندام‌هاي دروني وي را نسبت به تاثيرات سوء سرما حفظ مي‌كند.
  منبع:ایسنا

  پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٠ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

  سلام دوستان

  به سايت جامعه معلولين خوش آمديد . دوستان گرامی در صورت تمايل می توانيد مطالب خود را در زمينه ورزش معلولين ارسال داريد .

  پيام هاي ديگران ()        link        سه‌شنبه ٩ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

  ورزش

  ورزش شامل فعالیت هر کس با یک منظور و در محیطی متفاوت از محیط روزانه برای مسابقه ، لذت بردن ، برای کسب برتری ، برای پیشرفت مهارت یا ترکیبی از تعدادی از این هاست . تفاوت منظور همراه با در نظر گرفتن مهارت فرد یا گروه  یا دلیری علامت مشخصه ورزش است .
  بنابر این
  پریدن از روی یک مانع در مقابل دیدگان هزاران نفر در یک میدان سر پوشیده ورزش است در حالی که پریدن از روی یک چشمه  هنگام پیاده روی در روستا فقط تلاش برای خیس نشدن پای فرد است.
  انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسان ها قسمت مهمی از
  وقت ، پول و دلبستگی خود را نه فقط به عنوان شرکت کننده بلکه به عنوان تماشاگر به آن ها اختصاص می دهند .
  ورزش امروزه در
  جهان به وسیله ای مبدل شده که انسان ها را با هم متحد و آشنا کرده و بین آن ها پیوند اخوت و برادری برقرار می کند و مهمترین هدف و وظیفه ورزش همین است ایجاد مودت و دوستی بین ورزش کاران که هر چند در میدان رقیب هم هستند اما در خارج از میدان به عنوان رفیق همدیگر می باشند .
  ورزش ترکیبی از فعالیت های
  فیزیکی عادی و معمول و مهارت های شخصی و به عنوان تفریح و یک سری از قوانین که برای مسابقه ، لذت بردن و رسیدن به برتری است . ترکیب شخصیت هایی با مهارت های متفاوت در یک ملت  شجاعت و دلاوری آن ملت را افزایش می دهد .  تاریخچه ورزش

   

  تمدن ها در ورزش سراسر تاريخ ، توانستند یک معامله بزرگ که تغییر اجتماع و ماهيت در ورزش است را آموزش بدهند . آن ها چیزهای بسیار جدیدی از هنر را در فرانسه ، آفريقاو استراليا ی ما قبل تاریخ که مدرک آن در مراسمات رسمی تهیه شد را کشف کنند .
  این کسب مهارت ها
  وابسته به سفارش مردم است که برای یافتن معانی فعالیت ها در ورزش به صورت یک مرواريد گران بها می درخشد . مثلا ورزش ژیمناستیک در میان چینی ها پیشینه ی زیادی دارد .
  ورزش های دیگر شامل :
  پرتاب نیزه ، پرتاب دیسک و پرش بلند و کشتی است . رسوم سنت گرایی ورزش باستانی ایرانی ، هنر زورخانه ای بود که اکنون با این روش تماس اندکی دارند . در میان دیگر ورزش های ایرانی چوگان و پرتاب نیزه هم وجود داشت. دسترسی به ورزش های عمومی با تاسیس یونان قدیم ، ایجاد شد . کشتی ، دومیدانی ، بوکس ، پرتاب نیزه ، پرتاب دیسک و مسابقه ارابه سواری نیز در آن زمان متداول بود.
  بازی های
  المپیک هر چهار سال یک بار در دهکده های کوچک مثل یونان باستان برگزار می شد و مردم سراسر جهان به این المپیک ها فرا خوانده می شدند.
  وجود ورزش های منظم برای موجودات زنده مطابق المپیک
  قرن قدیمی و قرن حاضر است. فعال شدن موجودات برای تنظیم غذا و خوراک خود موجب منظم انجام شدن فعالیت ها برای لذت بیشتر مسابقات و فعالیت هایی مثل ماهیگیری و باغبانی است . انقلاب صنعتی موجب زیاد شدن آلودگی و فرصت نداشتن تماشاگر ورزشی برای دسترسی و تمایل به بازی های جهانی شده است . محبوبیت و تمایل داشتن مانند ماشين افزایش گر ، موجب ترقی های حرفه ای متداول ورزشی می شود .

  منبع : دانشنامه رشد

  پيام هاي ديگران ()        link        سه‌شنبه ٩ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی

   

     ورزش كردن فرايند پيري را محدود مي‌كند                                                

  دانشمندان انگليسي معتقدند ورزش كردن فرآيند پيري را محدود مي‌كند.

  به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، روزنامه معتبر اكونوميست گزارش داد: بر اساس تحقيقات جديد اين دانشمندان ورزش كردن مي‌تواند موجب حفظ عملكرد فيزيكي شخص در دوران سالخوردگي شود.

  دانشمندان با انجام آزمايشات و بررسي‌هاي طولاني مدت بر روي موش‌هاي آزمايشگاهي به اين نتيجه رسيده‌اندكه ورزش كردن به خوبي مي‌تواند فرآيند پيري را محدود كند.
  منبع:ایسنا

   

                                                                                                  

  پيام هاي ديگران ()        link        سه‌شنبه ٩ اسفند ،۱۳۸٤ - فریبا دارابی